08.01.2019 11:29

Кумановец се обидел да шверцува 20-годишна Косовка


На Граничниот премин Долно Блаце вчера во 16,15 часот на влез во Република Македонија по извршена царинска контрола во багажниот простор на патничко моторно возило „Mерцедес“ со кумановски регистерски таблици, управувано од А.С.(23) од Куманово, а како сопатник била Р.Л. (19) од Косово било пронајдено едно женско лице без документи.

Како што информираат од полицијата, од извршениот разговор лицето изјавило дека е К.С. (20) од Косово.

loading...

Лицата биле приведени за понатамошна постапка.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments