Кумановец ограбил сограѓанин во полициски час

Сподели со своите пријатели

Кумановец ограбил сограѓанин на почетокот на месецов и тоа во период кога на сила била забраната за движење.

– СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.Р.(35) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојништво“ и „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

На 05.05.2020 во 22.00 часот на ул.„Гоце Делчев“ во Куманово со употреба на физичка сила и закана од Ф.Љ.(50) од Куманово одзел пари и побегнал.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *