05.09.2018 14:05

Кумановци претепале сограѓанин во дискотека


СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.Н.(30), С.Ѓ.(37), А.П.(21), Д.С.(27) и Г.С.(36), сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Како што информираат од полицијата, на 26.08.2018 година околу 04.00 часот во дискотека во село Проевце, по претходна вербална расправија, првопријавениот, кој бил ангажиран како обезбедување во дискотеката, физички го нападнал С.Д., по што се приклучиле и другите пријавени, нанесувајќи му повреди на главата и телото.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments