15.10.2019 15:12

Кумановци од својот татко украле 13.800 евра


СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.С.(30) и 17 годишен малолетник, двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, на 22.09.2019 во куќата на нивниот татко Р.С.(65) на ул.„Драги Шутевски“ во Куманово, пријавените извршиле разбојништво и му одзеле 13.800 евра, кои при бегање им испаднале во

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments