Кумановци од својот татко украле 13.800 евра

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.С.(30) и 17 годишен малолетник, двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, на 22.09.2019 во куќата на нивниот татко Р.С.(65) на ул.„Драги Шутевски“ во Куманово, пријавените извршиле разбојништво и му одзеле 13.800 евра, кои при бегање им испаднале во

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *