22.02.2019 15:30

Кумановци ќе одговараат за насилство врз 20-годишник


Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријва против М.Д. (22), Д.Г.(21) и М.Т.(19), сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, на 30.12.2018 година околу 00.30 часот во Куманово, кај фудбалскиот стадион на ФК „Карпош“, пријавените физички го нападнале М.В.(20) од Куманово.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments