09.08.2018 13:00

Кумановци физички се пресметале со скопјани во дискотека


Рано утринава 03.40 часот во дискотека во Градски парк бил нарушен Јавниот ред и мир со тепачка помеѓу лицата Д.П. (22) од Скопје од една страна и лицата Т.Д. (21), Р.А. (26) и С.Т. (26),
сите од Куманово, од друга страна.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, сите учесници во тепачката се здобиле со повреди по лицето.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments