Кривични пријави за насилство против двајца жители од липковско

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.С. (40) од село Ропаљце, општина Липково и А.Д.(40) од селото Черкези, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Пријавените на 3-ти овој месец, околу 16,30 часот, влегле во механичарска работилница во Куманово и Б.С. со рачка од секира почнал да го удира вработениот М.С. (20). Во обид да избега кон улицата, на излез од гаражата, со тупаница бил удрен во предел на главата од А.Д.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.