Кремљ: Не сме виновни за блокадата на извозот на храна од Украина, туку санкциите против Русија

Димитри Песков, портпарол на рускиот претседател Владимир Путин, на редовна прес-конференција зборуваше за наводите дека Русија го блокирала извозот на жито од Украина. Loading… Според Песков, за таквата ситуација е виновен Западот кој воведе санкции кон Русија.   Двајца руски војници признаа вина за време на судењето во Украина, еден … Continue reading Кремљ: Не сме виновни за блокадата на извозот на храна од Украина, туку санкциите против РусијаПрочитај повеќе