Крајот на годината за овие хороскопски знаци ќе биде како од бајка

Сподели со своите пријатели

На почетокот на декември, поточно на 4 декември нѐ очекува затемнување на Сонцето во знакот на Стрелец.

Loading...

Се верува дека следното вакво затемнување на Сонцето ќе се случи за 19 години, а неговата енергија ќе биде моќна и непредвидлива во декември.

Ова е астро настан кој може да донесе неочекувани ситуации, овие два знака ќе имаат многу позитивно влијание:

 

 

Стрелец

Доколку сте родени во овој знак, пред вас е интересен месец полн со настани и нови познанства.

Loading...

Ѕвездите ќе ви бидат наклонети, па ќе постигнете се што сте замислиле. Ако веќе некое време размислувате да започнете нов бизнис, сега е моментот, велат астролозите. Исто така, добро време е да побарате покачување.

На љубовно поле исто така ќе можете се. Нема да можете да се одбраните од романтични понуди, а ќе запознаете интересни луѓе кога најмалку очекувате.

Здравјето е одлично!

 

 

Лав

Самиот крај на годината ќе биде исклучително поволен за Лавовите. Ќе почувствувате наплив на позитивна енергија и лесно ќе ги извршувате сите обврски. Дојде време да ги жнеете плодовите од вашиот труд и сите напори што сте ги вложиле конечно почнуваат да се исплатуваат.

Loading...

Доколку сте во врска, ќе дојде до хармонија и совршено ќе се согласувате со партнерот. Доколку сте слободни, постои можност некој од минатото да се врати во вашиот живот и да разбуди лавина од потиснати емоции.

Во текот на декември ќе имате доволно пари, а можни се и неочекувани приливи. Сепак, избегнувајте големи инвестиции доколку не сте сигурни за поволен исход.