14.09.2018 02:32

Кошаркарите на Куманово поразени од Пелистер


Кошаркарите на Куманово бележат победа од составот на Пелистер, во рамките на пријателскиот натпревар кој вчера се одигра во спортската сала „Боро Чулевски“ во Битола.

Со резултат 79:76 избраниците на тренерот Предраг Сазовски беа поуспешни од кумановци.

И Сазовски, но и кумановскиот тренер Александар Петровиќ подеднакво им дадоа шанса на сите ракометари во ростерите со цел разигрување на екипите пред стартот на сезоната кој е закажан за првиот викенд од октомври.

Претходно кумановци одиграа два пријателски натпревари со екипи од Србија, каде забележаа победи.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments