Командантот на Азов е жив: Од заробеништво се јавил на сопругата

Главниот командант на Азов, кој до минатата недела се бореше за да ја задржи украинската контрола врз јужниот пристанишен град Мариупол, е жив и здрав на територијата под руска контрола, изјави неговата сопруга по краткиот телефонски разговор, објави „Тајмс оф Израел“. Loading… Катерина Прокопенко, сопругата на лидерот на Азов, Денис … Continue reading Командантот на Азов е жив: Од заробеништво се јавил на сопругатаПрочитај повеќе