Кој автомобил е најдобар за вашиот хороскопски знак?

Сподели со своите пријатели

Секој хороскопски знак има свои карактеристики, и во зависност од нив, секој тип на автомобил одговарат едни на други.

Loading...

Така барем мислат во Тојота каде одлучија да го понудат својот предлог за оптимален избор на автомобил според хороскопските знаци. Јапонскиот гигант издвои 12 автомобили од својата гама, и посегна по концептот. Ајде да одиме по ред.

Овните се спортисти, љубители на активниот живот и желни да се натпреваруваат. Идеален автомобил за нив е GR 86, според Toyota.

 

 

Биковите, пак, повеќе ги ценат семејните вредности, како и долготрајните пријателства.Тие се спонтани, но сакаат да се држат до остварливите планови. Сакаат да патуваат, а најдоброто од нив ќе биде во камп приколка како што е Corolla Touring Sports Hybrid.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Како хороскопските знаци ја издржуваат топлината?

 

Loading...

 

Близнаците се креативни, секогаш посебни, импулсивни и подготвени за покажување. За нив Ајгото е најдобриот избор, и во некоја привлечна комбинација на надворешни бои.

 

 

Раковите се лојални души на кои секогаш можете да се потпрете. Тие секогаш го бараат најдоброто за семејството, а нивното возило мора да биде пространо и удобно. Затоа им се советува да го изберат Хајлендер, голем теренец со 7 седишта.

 

Loading...

 

Лавовите сакаат задоволство, додека ги обожуваат најновите технологии. Во Toyota, тие сметаат дека Yaris е најдобриот избор за нив, но во спортска GR изведба. Нема сомнение дека некои други хороскопски знаци би функционирале во овој автомобил.

 

 

Девиците се непоколебливи и секогаш 100% посветени, без разлика дали се во пријателство, врска или кариера. И за оние кои бараат сигурност и супериорна употребливост, единствената опција е Hilux.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 8 август

 

Loading...

 

Вагите се навистина посебни. Во потрага по хармонија и правична врска, тие се и најсвесни за животната средина, па затоа не е изненадувачки што Тојота го намести bZ4X за нив. Засега, тоа е концептот на електричен теренец кој ќе излезе на патиштата во 2022 година.

 

 

Loading...

Конечно, доаѓаме до Шкорпија, кој го победува гласот на мирни лидери, подготвени да ја преземат контролата. Тие се друштвени и посветени на семејството и пријателите, а понекогаш им се допаѓа малку луксуз и малку повеќе стил. C-HR во изданието GR Sport е идеален избор за нив.

 

 

Стрелците се спонтани, забавни и склони кон патувања, тие најлесно ќе влезат во своите авантури со еден Ленд Крузер. Тоа е избор што веројатно би го избрале повеќето кои имаат барем малку авантуристички дух во себе.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 8 август

 

 

Оние во знакот Јарец се склони кон практичност, ред и дисциплина, и по нивниот избор често се отворени за нови технологии. Тие се вклопуваат во RAV4, во форма на Plug-in Hybrid.

 

Loading...

 

Водолиите се отворени авантуристи кои секогаш одат по својот пат. Тие ги ценат човечките врски, но се најсреќни во сопственото општество. Тие се подеднакво добри во градот и на отворено, а возилото што им одговара е Yaris Cross.

 

 

Loading...

Романтичните Риби се вистински уметнички души. Ја сакаат природата, но сакаат и нови идеи. Нивниот прв избор е Mirai, прекрасен седан со погон на водород.