11.07.2019 10:02

Кои локации во Куманово се без вода?


Без вода во текот на денешниот ден ќе бидат пет локации во Куманово.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за улиците: „Иван Милутиновиќ“, „Иво Лола Рибар, „Горна Милановачка“, „Страшко Арсов“ и улицата „413“ во населбата Иго Тричковиќ.

loading...

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments