11.07.2019 10:02

Кои локации во Куманово се без вода?


Без вода во текот на денешниот ден ќе бидат пет локации во Куманово.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за улиците: „Иван Милутиновиќ“, „Иво Лола Рибар, „Горна Милановачка“, „Страшко Арсов“ и улицата „413“ во населбата Иго Тричковиќ.

loading...

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments