Кина: САД да покажат посветеност во решавањето на украинската криза

Американските власти мора да покажат посветеност во решавањето на кризата во Украина, со укинување на санкциите воведени кон Русија, изјави денеска портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи, Жао Лиџијан. Loading… Како што истакна кинескиот дипломат, претставниците на Белата куќа треба да престанат да и се закануваат на Москва и … Continue reading Кина: САД да покажат посветеност во решавањето на украинската кризаПрочитај повеќе