11.08.2018 12:04

Ким Јонг Ун со стајлинг во каков го немаме видено (ФОТО)


Најновите фотографии на Ким Џонг Ун кои се објавени од државните медиуми на Северна Кореја, прв пат го прикажуваат како позира на репортерите во маица, без препознатливиот дел на неговото одело.

 

 

За време на посетата на еден рибник, Ким го соблекол сакото, кој уредно преку рака го чува неговата жена Ри Сол-ју, додека останатит ечленови на делегацијата се во своите униформи и покрај топлотниот бран кој со денови ги мачи жителите на корејскиот полуостров.

 

 

На почетокот на посетата, Ким се појавил со сламен шешир на главата и во посветло одело од вообичаеното – со препознатливите широки панталони и блуза.

 

 

Со оглед на температурите од над 37 степени, врховниот лидер го соблекол сакото и одлучил обиколката на рибнокот да ја направи во маица.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments