Кејт и Вилијам ја покажаа својата тукушто родена принцеза (фото)

Сподели со своите пријатели

Само дванаесет часа по породувањето, Кејт и Вилијам ја покажаа својата тукушто родена ќерка. Кејт се породи во приватната болница Св. Мери и замина дома, објавија британските медиуми.

Loading...

bebe 2

 

Војвотката од Кембриџ и Вилијам се уште не откриваат како се ќе вика новата принцеза и се` што се знае е дека засега, сите ќе ја ословуваат како ”Нејзино кралско величество принцеза (име) од Кембриџ”.

bebe

 

Штотуку роденото бебе е четврта наследничка на тронот. Прв наследник е нејзиниот дедо Чарлс, потоа нејзиниот татко Вилијам, братчето и таа како последна.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *