24.07.2018 13:02

К’д се одаваш за дрвосечача (ВИДЕО)


Свак народ си има некој свој обичај и традицију, ама еве прв пут гледамо дека и дрвосечачи имав обичаи к’д некој колега им се жени.

https://www.facebook.com/LiveTV.LiveTV.LiveTV/videos/2539701406055856/


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments