20.07.2018 15:23

Караколев и Штерјов потпишаa за Кожув


Никола Караколев и Александар Штерјов кои неколку сезони играа во КК Куманово од денеска се нови членови на Кожув.

Двајцата искусни кошаркари се засилување за клубот од Гевгелија кој аедно со КК Шкупи ќе се натпреварува во новата сезона од БИБЛ лигата.

 

 

Претходно дресот на Куманово со оној на Работнички го сменија Марјан Јанески и Бобан Стајиќ.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments