25.05.2019 12:55

Какво време можеме да очекуваме во следните денови?


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне претежно во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 28 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во наредните денови ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во попладневните часови, главно во западните планински подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен дожд, а во понеделник на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи и ќе дува засилен југоисточен ветер.

loading...

Засилен јужен ветер ќе дува и во среда, но условите за нестабилност тогаш ќе се намалени, додаваат од УХМР.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments