13.01.2017 10:38

Како Русите им пркосат на ниските температури? (видео)

loading...

И додека за нас ниските температури и 20 степени под нулата претставуваа голем проблем за адаптација, сепак тоа не е проблем во Русија, каде температурите деновиве се и под 27 степени во негатива.

Русите го користат снегот максимално за да се забават, а како го прават тоа погледнете во импресивното видео поставено на социјалните мрежи.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments