17.07.2018 14:33

КАКО ДА ТЕ БОЛИ ГЛАВАТА: Нова поза за фоткање станува хит на Инстаграм (ФОТО)


Австралиските модели воведуваат ново правило кај фотографирањето попознато како „мигренозна поза“. Како што кажува и самото име, тоа е поза во која дланката се држи на главата, исто како да имате главоболка.

@pacsun @laheartsbikinis #psgirls

A post shared by Isabelle Mathers (@isabellemathersx) on

Професионалниот шминкер од Лос Анџелес Нам Во на жените и препорачува, кога следниот пат ќе се фотографираат, да држат рака на глава, а тие широко го прифатија тоа и таквите фотографии ги објавуваат на социјалните мрежи.

Camouflaged so well with the wall the waiter kept walking past me ? @hellomolly

A post shared by OLIVIA MATHERS (@olivia.mathers) on

Во вели дека поентата е во тоа што користењето на „мигренозната поза“ овозможува „инстант фејстлифтинг“, пренесува Дејли мејл.

– Ми се допаѓа затоа што убавината на раката исто така го врамува лицето и му дава поизразена форма. Јас секогаш ги потикнувам моделите да се фотографираат така. А тоа е добар начин да се покаже и маникирот. Најголема предност е што позната на моделот му дава „инсант фејслифтинг“, рекла Нам Во за списанието „Ел“.

Thinking of far away places ???✨?

A post shared by Bee Ella (@biancaellabooth) on

Оние ки патат од хронична мигрена се гневни поради ова затоа што сметаат дека најногиот Инстаграм тренг им се руга ним и на болките кои мигрената им ги задава.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments