10.07.2018 23:57

Каде летуваат богатите деца од Инстаграм? (ФОТО+ВИДЕО)


Додека поголемиот дел од нас составуваат крај со крај, за да соберат пари за недела дена летување, богатите деца од Инстаграм не мируваат и покажуваат како се расфрлаат со парите на своите родители, затоа што „им се може“.

На нивните фотографии може да се видат скапи јахти, егзотични дестинации, шампањско во изобилство и раскошни базени, ко ги имаат само за себе, а во кои, како изгледа, баш и не знаат да уживаат.

Loading...

Фотографиите на Инстаграм покажуваат дека обичното „шлапкање“ на локалната плажа за нив не е доволно, туку доаѓаат предвид само ексклузивни дестинации.

Кога ќе посакат да се освежат, при рака секогаш имаат скапо шише алкохол, со кое се честат и додека се под вода.

Who would you do this with? ?? @imjust.luxury

A post shared by RichKidsWorld (@richkids_world_) on

Богатите населедници до своите одредишта пристигаат со скапи јахти, приватни авиони или скапи четвороцикли.

Monaco Looking Gorg ? Courtesy: @a.amersy

A post shared by RichKidsWorld (@richkids_world_) on

Како и да е најважната е инспирацијата, затоа што пари сигурно не им недостигаат.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments