Ивона, Мартинијан и Филип го напуштија шоуто ”Ѕвездите на Гранд” (видео)

Сподели со своите пријатели

 

Loading...

Како се приближува финалето на популарното шоу ”Ѕвездите на Гранд”, така и стручното и продукциско жири е ставено на се` поголеми маки.

Во понатамошниот круг се пласираа Александра Младеновиќ, Дејан Чавиќ, Марина Стефановиќ, македонскиот претставник Ален Хасановиќ, Селма Карсиќ, Сеад Хоџиќ, Маријана Катиќ, Милан Ракиќ и Сандра Ресиќ.

Одлуката на жирито не беше нималку лесна, кој од талентираните натпреварувачи мора да го напушти шоуто на чекор до супер финале.

Така и вчеранавечер, во директни дуели, девојките и момчињаа им зададоа главоболка на членовите од жирото, по што Зорица Брунцлик искоментира дека на крај, тие ќе се испоутепаат за тоа кој да оди понатаму.

Македонските натпреварувачи Ивона Јовановиќ, Мартинијан Кириловски и Филип Божиновски не успеаја да се пласираат во понатамошниот круг на шоуто.

https://www.youtube.com/watch?v=_0mvp9CVkjw


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *