26.05.2018 11:57

Исчистен споменикот на Тито во Куманово, кој беше вандлизиран вчеравечер (ФОТО)


Екипите на јавните претпријатија од градот, по наложба на Општина Куманово утринава веднаш го исчистија споменикот на Јосип Броз Титот кој вчеравечер беше вандализиран.

 

loading...

 

Споменикот на некогашниот претседател на СФРЈ, вчеравечер беше вандализиран од непознати сторители при што на него со спреј беше исцртан кукастиот крст, а на плочниците испишани навредливи пораки.

 

Се надеваме дека и полицијата ќе биде брза во пронаоѓањето на сторителите кои во последно време уништуваат јавен имот во Општина Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments