05.08.2019 09:04

Инстаграм и ВацАп ќе го сменат името


Фејсбук потврди дека ќе го смени името на двете апликации кои се сметаат за едни од најпопуларните на светот, Инстаграм и ВацАп, пишува Techradar.

Инстаграм ќе биде познат под називот Instagram from Facebook, а WhatsApp ќе се вика WhatsApp from Facebook.

loading...

За ребрендирањето на двете апликации октрива порталот The Information. Причината поради која ќе се менуваат имињата, како што пренесува порталот е да се знае дека двете се дел од Фејсбук.

Промените се последица на правилата кои се однесуваат на деловното работење на компанијата.

Извор: Курир.мк


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments