05.08.2019 09:04

Инстаграм и ВацАп ќе го сменат името

Facebook Twitter Google+

Фејсбук потврди дека ќе го смени името на двете апликации кои се сметаат за едни од најпопуларните на светот, Инстаграм и ВацАп, пишува Techradar.

Инстаграм ќе биде познат под називот Instagram from Facebook, а WhatsApp ќе се вика WhatsApp from Facebook.

loading...

За ребрендирањето на двете апликации октрива порталот The Information. Причината поради која ќе се менуваат имињата, како што пренесува порталот е да се знае дека двете се дел од Фејсбук.

Промените се последица на правилата кои се однесуваат на деловното работење на компанијата.

Извор: Курир.мк


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments