Инцидент во Поточари – нападнат српскиот премиер Вучиќ (видео)

Сподели со своите пријатели

Српскиот премиер Александар Вучиќ денеска беше нападнати од поголема група мажи и жени во Поточари, Босна и Херцеговина. Според РТС тој е погоден со камен по глава и послесно е повреден.

Loading...

vucic1-528x400

Тој пристигна во Поточари за да им оддаде почит на убиените во масакрот во Сребреница пред 20 години.

По нападот, делегацијата на чело со Вучиќ ја напуштиле Сребреница.

Во геноцидот во Сребреница, според официцијалните податоци, масакрирани беа 8372 лица, мажи и момчиња од БиХ.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.