Игор Џамбазов закрепнува од втората операција

Сподели со своите пријатели

Игор Џамбазов закрепнува по втората операција во „Филип Втори“, а во посета му дојде сестра му Тања, пишува порталот МКД.

Loading...

Тања веќе две децении живее надвор од Македонија, но допатува од САД за да биде со својот брат и својот татко.

Џамбазов пред десетина дена беше хоспитализиран поради здравствени проблеми. Тој во емисијата „Јади бурек“ потврди дека е опериран поради затнување на вените на нозете, кога му беше вграден стент.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.