06.08.2019 10:00

И Пецанова ќе го засили ЖРК Куманово


Ракометарката Наталија Пецанова по една сезона во дресот на ЦЕМС Скопје повторно се враќа во составот на ЖРК Куманово.

Осумнаесетгодишната ракометарка игра на позицијата среден бек, а воедно е четврто засилување за составот на Куманово.

loading...

Наталија веќе имаше настапувано во Куманово во сениорската екипа, а со кадетската екипа беа шампиони на Македонија во сезоната 2017/18.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments