06.08.2019 10:00

И Пецанова ќе го засили ЖРК Куманово


Ракометарката Наталија Пецанова по една сезона во дресот на ЦЕМС Скопје повторно се враќа во составот на ЖРК Куманово.

Осумнаесетгодишната ракометарка игра на позицијата среден бек, а воедно е четврто засилување за составот на Куманово.

loading...

Наталија веќе имаше настапувано во Куманово во сениорската екипа, а со кадетската екипа беа шампиони на Македонија во сезоната 2017/18.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments