Хороскоп за вторник, 6 декември

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Имате недостаток на енергија за работа. Немате мотивација. Завршете ги започнатите обврски.

 

Бик

Не ви е лесно да се координирате со колегите на работа, но мора да се потрудите да ги завршите сите обврски. Поминувајте повеќе време со пријателите.

 

Близнаци

Имате повеќе обврски отколку што можете да постигнете. Не ви е лесно да направите се што сте замислиле. Отворете се за некои нови деловни можности доколку сегашните не ви одговараат.

Loading...

 

 

Рак

Вие сте романтични. Посветете се на саканата личност. Можно е ново познанство на пократко патување, доколку сте слободни.

 

Лав

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 30 јануари

Заштедете повеќе. Не ви е лесно да правите се што сте наумиле, а вие сте амбициозни како и секогаш. Платете ги сметките навреме.

Loading...

 

Девица

Партнерот е многу чувствителен и романтичен. Ниту еден од вас не трпи критика. Обидете се да го дадете најдоброто од себе на работа.

 

 

Вага

Не ви е јасно што точно бара од вас претпоставениот. Се обидувате да се разберете, но денес не ви оди најдобро. Можете да смислите нови решенија за проблемите што ги имате на работа.

Loading...

 

Скорпија

Склони сте кон флертување. Поромантични сте од вообичаено. Долго лесно ќе дојдете до некој што ви се допаѓа.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 30 јануари

 

Стрелец

Вие сте чувствителни. Не ви е лесно да прифатите критика на своја сметка. Можете да направите сè како што треба, но не се уморувајте премногу. Бидете поорганизирани и ќе бидете помалку под стрес.

Loading...

 

 

Јарец

Би било добро да се посветите на работата. Многу сте задоволни со финансиите, но сакате да напредувате. Покомуникативни сте и побрзо ги апсорбирате сите информации што ви се потребни.

Loading...

 

Водолија

Зголемен е приливот на пари. Лесно ви е на работа, можете се. Некои жени можат да помогнат.

 

Риби

Loading...

Денес сте преосетливи и не можете да се усогласите со другите. Повеќе би сакале да бидете сами и посветени на приватниот живот. Затоа побрзајте со предметите кои ви ги дадоа денес и ќе можете да одвоите повеќе време за себе или за партнерот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 30 јануари