Хороскоп за вторник, 5 септември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Никој друг не ви е виновен ако сами сте донеле одлука за нешто. Превземете одговорност и бидете зрели, нема смисла целиот живот да ја префрлате топката на „другиот дел од теренот“. Утките се составен дел од животот, тоа се однесува како на работата, така и на љубовта и на пријателите.

БИК

На една личност сте дозволиле да има големо влијание на вас од што сте очкеувале и сега не знаете како тоа да го исправите. Дистанцата е можен единствен логичен чекор. Ако ви треба помош, немојте да се срамите да ја побарате, било да се работи за работа, љубов или семејните односи. Има луѓе кои ви значат.

БЛИЗНАЦИ

Спасете ја и онаа мала гордост и почнете да барате друга работа. Понекогаш не е точна реченицата „подобро врапче на гранка, отколку голуб на гранка“. Животот поминува а вашите амбиции не се остваруваат. Контролата не смее да биде основа на љубовната врска, дајте му простор на вашиот партнер, секој има право на своја интима.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 2 октомври

РАК

Работните односи не се на завидно ниво, ама се трудите да бидете коректни кон другите и тие кон вас. Денеска така и нека остане. Доколку вашиот партнер не сака да прифати она што ви пречи, морате да најдете решение или компромис тоа да го надминете.

Loading...

ЛАВ

Слушајте ги советите од своите работни партнери, сакаат да ви помогнат иако вие мислите дека ви работат зад грб. Прифатете критики, не сте завршени и немате решение за секој проблем. Успехот на една врска не зависи од самата основа и не е лесно да ја одржите. Пожртвуваноста и компромисот е дел од љубовниот однос, и ако тоа не го разбирате, мора да го менувате мислењето.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 2 октомври

ДЕВИЦА

Многу можности се пред вас, од вас зависи дали сакате да превземете ризик и да се мрднете од место. Усовршувањето е задолжителен дел на секоја кариера. Ќе се разочарате во некои блиски личност и неговите постапки, иако на почетокот ќе ви биде тешко, добро е да ги изнесете работите на виделина.

ВАГА

Амбициозни сте, но немате и натаму развиен натпреварувачки дух и желба да се тркате со соработниците. Сепак, морате да разберете дека во 21-ви дек тоа едноставно мора така да биде. Емоциите не може да се форсираат, ако ги нема, не може да ги создадете со сила. Пуштете ја другата личност да го живее својот живот.

СКОРПИЈА

Иако се трудите да им угодите на сите, тоа едноставно не е можно. Морате да одлучите дали сакате напредок или тапшање по рамето. Имате желба нешто да смените на љубовен план, но немате разбирање од партнерот тоа да го спроведете во дело.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 2 октомври

СТРЕЛЕЦ

Морате да прифатите некои нови задачи ако сакате да покажете дека сте подобри од важите соработници. Љубовниот партнер го цени вашиот труд да му посветите време.

ЈАРЕЦ

Одлучете се дали сте личност која мисли на кариерата или сакате да бидете добар пријател. Тоа понекогаш во работата не оди еден со друг. Мирен ден со партнерот е она што го сакате.

ВОДОЛИЈА

Барате начин да бидете сами свој шеф, но другите ве притискаат да ја смените кариерата иако вие тоа не го сакате. Вие барате од партнерот само да ве поддржи во она што го сакате. Но, тој не ве поддржува во тоа.

РИБИ

Проголтајте ја гордоста и продолжете понатаму. Не вреди да губите време за работи кои не може да ги смените.

Loading...