Хороскоп за вторник, 14 јули

Сподели со своите пријатели

Овен

ЉУБОВ: Можна е страсна афера со некој кој веќе е зафатен.

Loading...

РАБОТА: Се чини дека лошата атмосфера на работното место ќе влијае негативно на вашата продуктивност.

ЗДРАВЈЕ: Воспаление на мускулите.

Бик

ЉУБОВ: Ќе запознаете некој чиј магнетизам на телото е исклучително силен и кој ќе ве привлече заради тоа.

РАБОТА: Ќе бидете незадоволни, можеби сте загрижени дали воопшто ќе имате работа.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

Близнаци

ЉУБОВ: Денес сте многу пристапни и шармантни, што ќе ви донесе напредок.

Loading...

РАБОТА: Добар период за академска работа, како и работа поврзана со давање интелектуални услуги.

ЗДРАВЈЕ: Слабо.

Рак

ЉУБОВ: Можеби ви се допаѓа некој кој потекнува од друга култура.

РАБОТА: Можни големи проблеми во работниот процес. Состојбите може да се влошат значително.

ЗДРАВЈЕ: Слабо.

Лав

ЉУБОВ: Нема да имате можност да сретнете некој што би ве интересирал.

РАБОТА: Ништо ново нема да се случи во областа на работата. Можеби сте нерасположени да работите.

ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Loading...

Девица

ЉУБОВ: Ќе наидете на ладен пречек од личност што ви се допаѓа.

РАБОТА: Нема да имате среќа со правни прашања и во парница.

ЗДРАВЈЕ: Можеби ќе треба да посетите лекар.

Вага

Loading...

ЉУБОВ: Сè што може да се комплицира ако сте во долготрајна врска. Ако сте сами, можно е да се поврзете со некој што носи униформа.

РАБОТА: Промени што ќе ве вознемират на почетокот.

ЗДРАВЈЕ: Нестабилно.

Скорпија

ЉУБОВ: Денес ќе размислувате многу за љубовта, поради што лесно ќе западнете во екстаза.

Loading...

РАБОТА: Ќе треба да се изразите на креативен начин и ќе бидете успешни во тоа.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Стрелец

ЉУБОВ: Можно е партнерот да не биде во добро расположение, но тој сепак ќе се залага и ќе биде посветен.

РАБОТА: Ќе бидете фрустрирани од неможноста да напредувате.

Loading...

ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

Јарец

ЉУБОВ: Ќе бидете склони кон погрешно толкување на нештата, што ќе создаде проблем. Вие нема да бидете расположени за љубов.

РАБОТА: Вие ќе бидете незадоволни од вашите достигнувања во кариерата.

ЗДРАВЈЕ: Настинка.

Loading...

Водолија

ЉУБОВ: Ова можеби е релативно добар ден за оние кои веќе се во врска, но оние кои се сами, веројатно нема да најдат љубов денес.

РАБОТА: Можни недоразбирања или административни проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Риби

ЉУБОВ: Ќе бидете сентиментални и во лошо расположение за љубов истовремено, што може да направи да се чувствувате непријатно денес.

Loading...

РАБОТА: Ништо ново нема да се случи.

ЗДРАВЈЕ: Лошо варење и намален имунитет.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *