Хороскоп за вторник, 13 септември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Денешниот ден не ви е поволен за работа. Поведете сметка околу можни грешки од ваша страна.

Љубов: Можни се мали несогласувања со личноста која ви значи. Сепак, до крајот ќе успеете се да решите.

Здравје: Чувствителни бубрези и бешика.

БИК

Работа: Може лесно да влезете во несогласувања со колегите кои не размислуваат исто како вас.

Љубов: Лесно ја прекинувате врската со личноста која не ви значи. Сметате дека сте направиле грешка во изборот на партнерот.

Здравје: Посетете лекар поради контрола.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Оптоварени сте со проблеми кои не се создале по ваша вина. Најмногу од се ви пречи неправда.

Љубов: Лесно доаѓате до ново познанство кое ќе ве води во љубовна врска.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 29 септември

Здравје: Проблеми со аритмија.

РАК

Работа: Ако сакате да ја докажете својата способност кога е во прашање работата, побарајте од надредените прилика да напредувате.

Љубов: Може да го поправите односот со партнерот ако се потрудите да поработите на комуникацијата.

Здравје: Проблеми со варењето.

Loading...

ЛАВ

Работа: Подготвени сте на промени кога е во прашање работата и повеќе не сакате да трпите работи кои не ви одговараат.

Љубов: Доколку постојат било какви несогласувања помеѓу вас и партнерот, ќе ги решите.

Здравје: Болки во грлото.

ДЕВИЦА

Работа: Ќе добиете прилив на пари кои ќе ви го поправи расположението. Денот ви е генерално поволен за работа.

Љубов: Барате сигурност крај личноста која ќе се покаже дека, сепак, не е вистински избор на партнер за вас.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Спротивни хороскопски знаци кои се привлекуваат меѓусебно!

Здравје: Губење на апетит.

Loading...

ВАГА

Работа: Имате поддршка од своите соработници кои во вас гледаат некој вид пример. Очекувајте поволен ден за работа.

Љубов: Ве очекува нова авантура во која ќе уживате. Очекувајте позитивен ден.

Здравје: Одлично се чувствувате.

СКОРПИЈА

Работа: Имате јасно зацртани цели кои ќе успеете да ги остварите ако бидете упорни или доследни.

Loading...

Љубов: Не посветувате доволно време на својот партнер. Вашиот однос е во сериозна криза.

Здравје: Можни проблеми со главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да очекувате поволен ден на полето работа. Пред вас се решенија за некои стари проблеми.

Љубов: Можно е да сте го прекршиле ветувањето кон саканата личност и поради тоа сега имате грижа на совест.

Loading...

Здравје: Посетете стоматолог.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Според астролозите ова се најчудните хороскопски знаци

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да се случуваат некои промени кои не ви одговараат. Работната стабилност ви е разнишана.

Љубов: Имате несогласувања со саканата личност. Ве очекува период во кој односот ќе биде во криза.

Здравје: Вознемирени сте.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е период кој ви носи нови прилики. Важно е на време да ја препознаете својата шанса.

Љубов: Ако сте слободни, некоја личност од кругот на пријателите би можела да ви ги признае своите чувства.

Здравје: Добро се чувствувате.

РИБИ

Работа: Ве очекува период во кој ќе бидете наклонети кон пребрзи заклучоци на работното поле.

Loading...

Љубов: Партнерот ќе се постави ладно кон вас, а таков став на некој начин ве носи до разочарување.

Здравје: Потребно ви е повеќе одмор.