Хороскоп за вторник, 1 февруари

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Целиот ден ќе го одбележи расположението на друга личност, евентуално партнер или некој од семејството. Има проблем во кој треба да им помогнете, инаку и во иднина ќе бидат мрзливи. Кога станува збор за здравјето, се чувствувате како никогаш да не сте биле во подобра форма, искористете го тоа!

Бик

На работа, вашиот успех ќе импресионира некој кој може да продолжи да одлучува за вашиот напредок, можна е нова можност! Во љубовта недоразбирањето за ситница ќе се претвори во проблем доколку не внимавате. Ако ве боли стомак, размислете кои намирници треба да ги исфрлите од исхраната бидејќи тоа ви пречи.

Близнаци

Внимавајте на трошоците денеска, но ѕвездите ви велат дека е одличен ден да видите нови станови доколку сакате да се преселите. Само не избрзувајте со одлуката! Доколку не сте во врска, денес е шанса за љубов на прв поглед!

 

Loading...

 

Рак

Добар ден за средување на финансиите, планирање на домашниот буџет или нешто што е поврзано со сметки и бројки. Пазете се од родените во знакот Бик, можно е да се обидат да ви го уништат успехот! Дајте му емотивна поддршка на партнерот бидејќи се чувствува малку депресивно.

Лав

Денес можете да се опуштите, можете да направите сè и сте среќни! Планирате патување кое со нетрпение го очекувате, но неопходно е да завршите проект кој се „тегне“ долго време. Во љубовта треба да направите важен чекор, знаете за што се работи.

Девица

Денес сте чувствителни, па слушајте што зборуваат луѓето околу вас, можеби емоциите ќе ве навлечат нешто погрешно да протолкувате и да се налутите. Ви се отвора можност за нова работа, бидете храбри и прифатете ја! Ѕвездите се на страната на Девиците кои бараат нова љубов, денес ќе разберат како навистина се чувствуваат кон некој од нивната околина.

 

Loading...

 

Вага

Имате многу обврски, а едвај чекате да ги завршите и да го видите партнерот – полни сте со страсти! Добивате навестување од пријател дека има подобра деловна можност за вас. Што се однесува до здравјето, внимавајте на грбот, можно е да се здрвите ако не внимавате!

Скорпија

Под притисок сте, но размислете дали тоа го создаваат луѓето околу вас или сте направиле да се чувствувате дека нешто не правите како што треба? Денеска немате премногу самодоверба, па важно е попладнето да го поминете со драги луѓе кои ќе ве наполнат со позитивна енергија. Сè ќе биде подобро утре!

Стрелец

Денес е клучно да се потпрете на вашиот инстинкт за детали, тоа ќе ви донесе успех! Планирајте романтична вечер со партнерот и опуштете се заедно. Возбудени сте поради можноста за патување, дури и неколку дена надвор од градот во кој живеете ќе ви донесат сосема нов поглед на работите!

Loading...

 

 

Јарец

Одличен ден за Јарците, успеваат да направат се и сите им се восхитуваат! Доколку не сте во врска, добивате многу интересна порака од личност која ви се допаѓа. Само внимавајте што јадете, можно е да го „преоптоварите“ стомакот со потешка храна.

Водолија

Loading...

Денес е денот кога завршувате обврска која не е во склад со вашиот карактер, поради што толку долго ја одложувавте. Поканете ги пријателите да ве видат, ќе уживате во разговорот и дружењето. Во љубовта се чувствувате како да тапкате во место, но доаѓа подобро време!

Риби

По цел ден не можете да извадите песна од глава, но што ви кажува потсвеста? Може да ве потсети на некој што долго време не сте го виделе, а всушност размислувате за него. Бидете внимателни со парите денес, можност која ви изгледа добра можеби нема да биде онака како што ви се чини.