Хороскоп за среда, 13 октомври

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Може да очекувате дека ќе бидете оптоварени на полето работа и ќе имате доста нови задолженија.

Љубов: Можно е да ви смета вашата осаменост и дека ќе дадете се од себе за да остварите ново познанство.

Здравје: Пад на имунитетот.

БИК

Работа: Ќе имате прилика да се одморите од работа. Денешниот ден ви нос прилика за опуштање без многу обврски.

Љубов: Пред вас е период на нови познанства кои ќе ве исполнат со позитивна енергија.

Здравје: Добро здравје.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Одлично сте расположени и подготвени максимално да се посветите на работата. Ве очекува поволен период за добри резултати.

Љубов: Сакате да го сочувате бракот и да се посветите на саканта личност.

Здравје: Проблеми со дигестивниот систем.

 

 

РАК

Loading...

Работа: Не е поволен ден за патувања како ни за решавање на било какви работи со харии денеска.

Љубов: Подготвени сте да ви се случи нова љубов. Очекувајте поволен период за вљубување.

Здравје: Грлото ви е подложно на воспаленија.

ЛАВ

Работа: Пред вас е ден кој може да ви донесе нови состаноци и преговори кои ќе ви бидат важни.

Љубов: Ако ви се допаѓа некоја личноста која се наоѓа во вашето блиско опкружување, ќе имате шанса за интересна средба.

Здравје: Одлично здравје.

ДЕВИЦА

Loading...

Работа: Пред вас е ден во кој ќе успеете да решите некои проблеми на работа. Задоволни сте од својот учинок на ова поле.

Љубов: Среќни сте со вашиот партнер и вашата врска убаво напредува. Се чувствувате сакано.

Здравје: Ви годи физичка активност.

 

 

Loading...

ВАГА

Работа: Потрудете се да поработите на концентрацијата. Можеби ќе бидете наклонети кон правење на ситни грешки.

Љубов: Можно е да запознаете личност која ќе покаже дека има искрени напори.

Здравје: Главоболка.

СКОРПИЈА

Loading...

Работа: Имате впечаток дека на полето работа тешко ќе решите некои компликации кои ви се создале поради туѓи грешки.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажува дека е подготвена да биде отворена во емотивна смисла.

Здравје: Внимавајте на стопалата.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Опуштени сте и верувате во позитивни пресврти. Може да очекувате дека судбината ќе биде на ваша страна.

Loading...

Љубов: Предвас е поволен ден во кој ќе остварите некое ново познанство.

Здравје: Немате проблеми.

 

 

ЈАРЕЦ

Loading...

Работа: Сега кога имате шанса да ја смените работата, чувствувате доза на носталгија кон старото работно место.

Љубов: Пред вас е поволен ден за почеток на врска со личност со која веќе некое време флертувате.

Здравје: Здравјето оди на подобро.

ВОДОЛИЈА

Работа: Соработка со странство ви носи повеќе бенефит од што сте очекувале. Настапува поволен период за работа.

Loading...

Љубов: Подготвени сте да го отворите своето срце кон нови љубовни можности.

Здравје: Полни сте со позитивна енергија.

РИБИ

Работа: Имате многу мотивација и посветени сте на работа. Ве очекува период во кој ќе бидете задоволни од своите резултати.

Љубов: Можно е да имате некои пречки на полето љубов и не може да бидете сосема искрени.

Здравје: Проблеми со жолчката.