Хороскоп за среда, 10 август

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Работа: Пред вас се мали компликации кога е во прашање работното поле, но со мал труд ќе успеете се да решите.

Loading...

Љубов: Осамени сте и не се чувствувате добро поради тоа. Ви доаѓа ден во кој ќе посакате нови познанства.

Здравје: Главоболка ве мачи.

БИК

Работа: Загрижени сте поради ситуацијата која сте ја имале на работа и понекогаш ви се чини дека нема да успеете да ги решите сите проблеми.

Љубов: Доколку ви се допаѓа личност која ќе ја сретнете на работа, ќе имате некои компликации во тој однос.

Здравје: Несоница.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Немојте да очекувате дека денеска ќе остварите големи промени на полето работа. Судбината не е на ваша страна.

Љубов: Ве очекува период во кој односот со саканата личност ќе ви биде полн со осцилиации.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за среда, 5 октомври

Здравје: Ќе ви годи масажа.

 

 

РАК

Работа: Ве очекува поволен ден кога е во прашање работата. Ќе имате можност да остварите важни поместувања.

Љубов: Многу сте посветени на саканата личност, и од неа очекувате исто. Пред вас е поволен период за љубов.

Здравје: Внимавајте на кичмата.

ЛАВ

Работа: Немојте да се занимавате со претерано важни работи денеска, затоа што може да бидете наклонети кон правење на грешки.

Loading...

Љубов: Некое време ќе уживате во необврзувачки средби, но сега сте решиле љубовната авантура да ја приведете на крај.

Здравје: Контролирајте го холестеролот.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте дека на работното поле ќе имате мали компликации во текот на денешниот ден.

Љубов: Ако имате проблем во комуникацијата со саканата личност, пробајте да најдете компромис.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Овој хороскопски знак е омилен во секое друштво

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.

 

 

Loading...

ВАГА

Работа: Не е поволен ден кога е во прашање вашата работа. Можно е да имате некоја мала штета или загуба денеска.

Љубов: Ви делува дека со саканата личност нема да успеете да ги решите сите проблеми кои се насобрале.

Здравје: Уринатниот тракт ви е чувствителен.

СКОРПИЈА

Работа: Бројни работни обврски ви претставуваат голем товар. Имате потреба да ги менувате работите на ова поле.

Љубов: Настапува малку тежок период кога е во прашање вашиот однос со личноста која ви значи.

Здравје: Пад на имунутетот.

Loading...

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува фаза во која ќе имате мали несогласувања во работното опкружување. Вашата дилема делува како реална.

Љубов: Недовербата која се појавила меѓу вас и партнерот може да го земе данокот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскопски знаци на кои ретко кога може да им верувате

Здравје: Водете сметка околу кардиваскулаторниот систем.

 

Loading...

 

ЈАРЕЦ

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, полека може да се подготвувате за некои големи промени.

Љубов: Доста работи ве загрижуваат кога е во прашање односот со саканата личност. Имате впечаток дека партнерот нешто премолчува.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

ВОДОЛИЈА

Работа: Подгответе се за мали компликации на работното поле. Понекогаш ви се случува да губите фокус и концентрација.

Loading...

Љубов: Вашиот однос со саканата личност би можел да стане проблематичен во следниот период.

Здравје: Избегнувајте цигари.

РИБИ

Работа: Ако претерате со своите очекувања, одредени разочарување на ова поле се неминовни.

Љубов: Размислувате за љубовни промени кои планирате да ги почнете во следниот период.

Здравје: Променете го режимот на исхрана.