Хороскоп за сабота, 27 август

Сподели со своите пријатели

Овен

ЉУБОВ: Самоволието, и твоето и на партнерот, ќе предизвикаат проблеми во вашата врска.

Loading...

РАБОТА: Можат да ви наштетат вашите прекумерни амбиции.

ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Бик

ЉУБОВ: Во овој период сте многу повеќе спремни за компромис, што позитивно влијае на вашиот Љубовен живот.

РАБОТА: Можни потешкотии во сферата на финансиите.

ЗДРАВЈЕ: Проблем со грлото.

Близнаци

ЉУБОВ: Љубовта ќе тропне на вашата врата сама по себе, нема да мора да работите напорно.

РАБОТА: Ќе постигнете помалку успех.

Loading...

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со апетитот.

Рак

ЉУБОВ: Вие сте многу свесни за сè околу вас, а недостатоците на партнерот особено ќе ве мачат денес.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 6 октомври

РАБОТА: Можете лесно да најдете работа ако барате.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

Лав

ЉУБОВ: Не е особено возбудлив ден. Можно ново познанство со некој кој е постар од вас.

РАБОТА: Ќе има одредено влошување на вашата кариера.

ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

Девица

ЉУБОВ: Вашиот партнер во моментов е во лошо расположение и можеби е непријатно во комуникацијата, што негативно влијае на вашиот љубовен живот.

Loading...

РАБОТА: Ќе уживате во позитивниот тренд.

ЗДРАВЈЕ: Проблем со дигестивниот тракт.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 6 октомври

Вага

ЉУБОВ: Денес ќе се чувствувате збунето и тажно и ќе ви биде тешко да ги покажете чувствата.

РАБОТА: Ќе бидете окупирани со некои промени во оваа сфера.

ЗДРАВЈЕ: Психосоматски нарушувања.

Скорпија

ЉУБОВ: Вие сте страсна личност, која ќе излезе на виделина денес и ќе ги фасцинира сите околу вас.

РАБОТА: Ќе се случат промени на подобро, но можни се мали недоразбирања со колегите.

ЗДРАВЈЕ: Цврсто.

Loading...

Стрелец

ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој кој ќе изгледа фатално за вас или ќе биде личност позната по својата убавина.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за четврток, 6 октомври

РАБОТА: Ќе имате проблеми во работниот процес.

ЗДРАВЈЕ: Ќе се преморите.

Јарец

ЉУБОВ: Можно раздвојување од партнерите, како и нови познаници.

РАБОТА: Ќе успеете во сè што е поврзано со убавината, уметноста и креативноста.

ЗДРАВЈЕ: Слабо варење.

Loading...

Водолија

ЉУБОВ: Може да добиете лоша репутација затоа што не сте доволно посветени на вашиот љубовен живот.

РАБОТА: Ден без значајни настани.

ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

Риби

ЉУБОВ: Дихармонија во врска. Ќе имате спротивставени планови или желби.

РАБОТА: Можни административни или логистички проблеми.

Loading...

ЗДРАВЈЕ: Проблеми во сообраќајот.