Хороскоп за сабота, 18 јуни

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Пред вас е прилика да донесете важна и голема одлука кога е во прашање полето работа.

Љубов: Вашата врска е на некој начин нестабилна и често размислувате за можност да ја раскинете.

Здравје: Време е да ја проверите крвната слика.

БИК

Работа: Ве очекува прилика да запознаете личност која ќе стане ваш важен контакт на работното поле.

Љубов: Новата врска ќе ви донесе прилика да ја вратите својата верба во љубовта и во луѓето. Ве очекува поволен период.

Здравје: Внимавајте на крвниот притисок.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, денешниот ден ви е поволен за промени.

Љубов: Саканата личнсот ќе ви покаже дека сака да размислувате за планирање на семејство заедно.

Здравје: Водете сметка околу своите навики.

РАК

Работа: Имате можност за работно патување кое би можело да ви биде многу значајно на ова поле.

Љубов: Доаѓа време за почеток на нова врска. Неопходно е на љубовта од минатото да ставите точка.

Здравје: Синусите ви се чувствителни.

Loading...

ЛАВ

Работа: Ве очекува поволен ден за работа. Ќе добиете поддршка која ќе ви помогне да ги остварите своите цели.

Љубов: Ве очекува состанок со личност која ќе биде подготвена на ова поле да ви покаже искрена љубов.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа: Ако сте очекувале некоја нова работа, ситуацијата може да ви се одложи и да ви се комплицира на некој начин.

Љубов: Можно е да не сте подготвени да влезете во сериозна врска, иако сега имате шанса за тоа.

Здравје: Нема проблеми со здравјето.

Loading...

ВАГА

Работа: Ви доаѓа поволен период за одмор. Ви следува фаза во која ќе бидете задоволни.

Љубов: Вљубени сте и сакате со саканата личнос да остварите стабилен однос.

Здравје: Потребен ви е одмор и опуштање.

СКОРПИЈА

Работа: Зафатени сте и не ви е лесно да го испратите секој детал на работното поле.

Loading...

Љубов: Флертувате и подготвени сте за промени кога е во прашање љубовното поле. Ве очекува поволен период за промени.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Денешниот ден би можел да ви биде малку потежок кога е во прашање работата. Нови компликации ви доаѓаат.

Љубов: Имате пријателски однос со личноста која ви се допаѓа, и не знаете како да излезете од тој однос.

Loading...

Здравје: Имате сосема доволно енергија.

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е поволен период ако сте планирале некои мали промени по прашање на методите со кои ја работите работата.

Љубов: Комуникацијата со партнерот би можела да ве оптоварува во некоја мера овој период.

Здравје: Можна е мала вкочанетост.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува некоја нова работна понуда која на самиот почеток би можела да ви делува верно.

Љубов: Очекувате средба со личност која ви се допаѓа и се надевате дека вашиот однос ќе се подобрува.

Здравје: Добро здравје.

РИБИ

Работа: Не сте загрижени за ова поле. Очекувате дека ќе имате подобра прилика во иднина.

Loading...

Љубов: Можно е да се двоумите околу новите љубовни промени. Имате прилика за паралелна врска.

Здравје: Малку сте чувствителни денеска.