Хороскоп за сабота 16 септември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Можно е да сте нетрпеливи и да сакате да завршите одредени проекти што порано. Ќе ви бидат потребни малку нерви и дипломатија.

Љубов: Ве очекува поволен ден за нови познанства и флерт.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

БИК

Работа: Потребен ви е нечиј совет во момент во кој не сте сигурни како да постапите.

Љубов: Пред вас е можност со саканата личност да ги решите проблемите кои сте ги имале во минатото.

Здравје: Хронични тегоби.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Вие може да постигнете значаен успех на работното поле. Ве очекува поволен период за промени.

Љубов: Ве очекува фаза во која ќе имате сериозни разговори на тема иднина со саканата личност.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за сабота, 13 јули

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

РАК

Работа: Моментално сте во фаза која може да ви донесе статична ситуација на полето работа, без големи промени.

Љубов: Размислувате за личност од минатото кон која и натаму имате чувства.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

Loading...

ЛАВ

Работа: Водете сметка околу плановите кои ги правите за во иднина на полето работа. Неопходно е да поработите на создавање на стабилна ситауција.

Љубов: Ова е вистински момент да ја освоите личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми со несоница.

ДЕВИЦА

Работа: Соработниците од вас ќе бараат некои совети. Подготвени сте да им помогнете и да се посветите на работата.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа ќе ви пружи шанса да и се приближите. Може да очекувате почеток на врска.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за сабота, 13 јули

Здравје: Проблеми со хормони.

Loading...

ВАГА

Работа: Ве очекуваат драстични промени на работното поле. Може да се надевате на позитивни пресврти.

Љубов: Ви се допаѓа личност која е зафатена или ќе влезете во некој вид комплицирана емотивна врска.

Здравје: Добро.

СКОРПИЈА

Работа: Чувствувате дека сте под голем притисок и не ви е лесно да излезете на крај со сите обврски кои ве чекаат.

Loading...

Љубов: Констатните караници со партнерот ве наведуваат на помисла за прекин на врската.

Здравје: Водете сметка околу мигрената.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Нервозата која ја чувствувате може да биде некој лош предзнак за идните случувања.

Љубов: Ве очекува период кој носи работни проблеми. Немате повеќе исти чувства кон партнерот со кој сте во врска.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за сабота, 13 јули

Здравје: Водете сметка околу нервите.

ЈАРЕЦ

Работа: Можни се проблеми во комуникацијата со блиски соработници. Работни компликицаа ви следуваат.

Љубов: Сакате да ја обновите комуникацијата со личност од минатото. Имате потреба за помирување и објаснување.

Здравје: Одлично здравје.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да имате промени на полето работа кои доаѓаат сосема изненадувачки кај вас.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе имате проблеми со саканата личност.

Здравје: Добро би било да посетете стоматолог.

РИБИ

Работа: Очекувајте изненадувачки пресврт на работа. Пред вас е период во кој ќе имате промена на работното место.

Loading...

Љубов: Пред вас е возбудлива врска во која ќе имате доста интересни моменти.

Здравје: Стабилно здравје.