Хороскоп за понеделник, 13 јуни

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Работа: Можно е на работното поле да имате доста отежнувања кои ќе ве следат на сите страни.

Loading...

Љубов: Ве очекува средба со личност која ќе покаже дека сака повеќе од пријателство со вас.

Здравје: Спортувајте!

БИК

Работа: Можно е да имате доста компликации на работното поле и дека ќе бидете под стрес.

Љубов: Очекувајте интересна средба и познанство со личност која на вас ќе остави добар впечаток.

Здравје: Проблеми со циркулација.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Подготвени сте да се посветите на својата работа и да ги решите проблемите кои ве мачеле од порано.

Љубов: Ве очекува комуникација со личност од минатото која ќе бара уште една шанса од вас.

Loading...

Здравје: Наклонети сте кон восплаенија.

РАК

Работа: Можно е да имате неочекувано промени кога е во прашање работата. Не ви е лесно да остварите стабилна ситуација.

Љубов: Сега ви годи да бидете малку сами и да се посветите на себе.

Здравје: Минлива настинка.

ЛАВ

Работа: Не сте сигурни во тоа дали треба да се впуштате во нов проект или не.

Љубов: Ако продолжите да бидете претерано ладни кон партнеро, и тој ќе престане да се труди околу вас.

Здравје: Проблеми поради стрес.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте дека ќе добиете добра пондуа кога е во прашање вашата работа.

Loading...

Љубов: Ако ја послушате интуицијата, со саканата личност ќе успеете да остварите доста позитивни промени.

Здравје: Проблеми со несоница.

ВАГА

Работа: Имате добра намера, но не ви е лесно да се организирате по прашање на сите работни промени кои сакате да ги остварите.

Љубов: Ги преиувеличувате проблемите во односот со саканата личност. Ви делува дека нешто не оди како што треба.

Здравје: Оди на подобро здравјето.

СКОРПИЈА

Работа: Одговорни сте и подготвени максимално да се посветите на својата работа за да бидете успешни.

Љубов: Можно е да доаѓа до прекин на емотивната врска во која сте. Може да очекувате доста проблеми во љубовта.

Здравје: Проблеми со грлото.

Loading...

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе бидете задоволни од новите случувања кога е во прашање работата. Ве очекува прилика за напредок.

Љубов: На ова поле доаѓа некоја голема дилема. Можно е да имате избор и да се двоумите.

Здравје: Поволен период за диета.

ЈАРЕЦ

Работа: Некои соработници се против вашите работни идеи што денеска би можело да ви покажат.

Љубов: Важно е секогаш да бидете искрени кон личноста која ја сакате за вашиот однос да остане природен и добар.

Здравје: Многу сте уморни.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Свретете се кон нови договори кои ги сметате за важни. Може да очекувате поволен ден за работа.

Љубов: Доаѓа поволен период да ставете точка на минатото и да свртите нов лист по прашањето љубов.

Здравје: Избегнувајте ги сите пороци.

РИБИ

Работа: Вие сте упорни во своите амбиции и нема да се откажете додека не ги остварите до крај.

Љубов: Можно е со партнерот да имате несогласувања кои на некој начин ве оптоваруваат повеќе од што треба.

Loading...

Здравје: Можна главоболка.