Хороскоп за четврток, 7 септември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Работа: Ако сте планирале да се посветите на приватна работа и важни одлуки на тоа поле, денеска е поволен ден.

Loading...

Љубов: Многу сте вљубени и посветени на саканата личност. Ве очекува поволен ден за љубов.

Здравје: Висок притисок.

БИК

Работа: Сакате да го задржите своето работно место и се трудите на работа пред се да имате стабилност.

Љубов: Имате доверба во личност која ви значи и од неа очекувајте еден искрен и добар однос.

Здравје: Ќе ви годи одмор.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Во доаѓа прилика да напредувате на работа. Подготвени сте да се посветите повеќе на вашите обврски.

Љубов: Вашата врска со саканата личност е стабилна. Чувствувате силна меѓусебна поврзаност.

Loading...

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.

РАК

Работа: Ве очекува позитивен ден на работа. Ќе ги остварите своите планови без голем стрес.

Љубов: Саканата личност ќе ви ги покаже своите искрени чувства. Поволен период за ситуацијата да ви напредува.

Здравје: Редовно јадете.

ЛАВ

Работа: Можно е од ден во ден се помалку задоволни од работната ситауција и да планирате промена на работата.

Љубов: Ве очекува поволен ден за љубов. Можно е да запознаете една посебна личност.

Здравје: Метаболизмот ви е успорен.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте потпишување на нови работни договори или склопување на некои нови договори на ова поле.

Loading...

Љубов: Имате впечаток дека вашиот однос со саканата личност може да тргне во добар правец.

Здравје: Чувајте го грлото од вируси.

ВАГА

Работа: Кога се во прашање финансиите, ве очекува период во кој може да остварите значајно подобрување.

Љубов: Уживате во заедничко друштво со личност која ви значи. Вашиот однос може да напредува.

Здравје: Посетете стоматолог.

СКОРПИЈА

Работа: Задоволни сте од вашите работни околности и моментално имате се она што ви е потребно за да напредувате.

Љубов: Го подарувате своето внимание на личноста која ви значи и ја заведувате.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

Loading...

СТРЕЛЕЦ

Работа: Вредни сте и сериозно ги сфаќате своите работни обврски, па на ова поле остварувате добри резултати.

Љубов: Покажете ги своите емоции кон личноста која ви значи, и конечно, ќе може да напредувате.

Здравје: Нарушено ви е здравјето.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е работите да не ви одат онака како што сте планирале и дека доста работи се менуваат.

Љубпв: Сакате да остварите стабилна ситуација со саканата личност. Можно е да размислувате за заеднички живот.

Здравје: Добро се чувствувате.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Подготвени сте да се посветите на својата работа и да исправите некои грешки кои порано сте ги правеле на ова поле.

Љубов: Можно е да не сте сигурни во чувствата кои ги имате кон партнерот и да полека се оддалечувате од него.

Здравје: Можни проблеми со притисокот.

РИБИ

Работа: Опкружени сте со работни проблеми на сите страни и потребна ви е помош за сето тоа да успеете да го решите.

Љубов: Се надевате на помирување со саканата личност. Ве очекува период во кој ќе имате убави емотивни моменти.

Loading...

Здравје: Внимавајте на срцето.