Хороскоп за четврток, 4 август

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Лесно ќе донесувате одлуки поврзани со работата, кои се многу позитивни за вас. Важно е да не ги одложувате обврските што ги имате. Бидете темелни, не површни, иако немате мотивација за работа.

Бик

Треба да се занимавате со спорт, имате вишок енергија. Можен е прилив на пари и ќе бидете многу задоволни. Имате повеќе можности за успех.

Близнаци

Комуникацијата со партнерот е добра. Договорете се како ќе го поминете викендот. Слободни, можете да кореспондирате со личност што ви се допаѓа долго време.

 

Loading...

 

Рак

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Врската со овие хороскопски знаци не е лесна, со нив ќе се расправате постојано!

Ќе бидете темелни и сѐ ќе направите совршено на работа. Внесете малку повеќе енергија во работата. Може да има проблем со притисокот.

Лав

Во врската се оди добро, само не преоптоварувајте го партнерот со проблеми што можеби ги имате на работа. Поминувајте повеќе време со личноста со која се сложувате. Постои можност да постигнете нешто повеќе од пријателство.

Девица

Не ви се допаѓа како се функционира на работа за вас. Обидете се да го завршите започнатото, и приливот на пари ќе се очекува. Бидете отворени за некои нови деловни можности.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за среда, 10 август

 

Loading...

 

Вага

Бидете одлучни за врската, треба да разговарате со партнерот за проблемите што ги имате. Слободно бидете отворени и директни со личноста што ви се допаѓа и кажете им како се чувствувате. Многу сте позитивни и се чувствувате добро.

Скорпија

Обидете се да не носите ненадејни одлуки ако сакате промени на работа. Заштедата е препорака за вас. Многу сте страсни и склони кон флертување.

Стрелец

Малку сте пасивни и немате доволно енергија да му се посветите на партнерот. Потребна ви е мотивација. Пречувствителни сте и не сакате да го промените статусот, а доколку сте слободни, затоа што не сте добро расположени.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Врската со овие хороскопски знаци не е лесна, со нив ќе се расправате постојано!

 

 

Јарец

Очекувате некој да ве пофали за вашата работа. Поделете ја работата на неколку делови за да ги олесните задачите. Денес сте преосетливи.

Водолија

Loading...

Зафатени, немате промени, сѐ е во ред. Многу сте романтични. Преку пријател може да запознаете забавна личност која можеби ќе ви се допадне, доколку сте слободни.

Риби

Може да разгледате нови предлози за промени на работата. Сето ова може да биде многу добро за вас. Постои одредена главоболка поради премногу обврски.