Хороскоп за четврток, 29 септември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Работа: Склучувањето нов договор ќе биде многу важно за вашиот долгорочен бизнис во иднина.

Loading...

Љубов: Флертувате со личност што ви се допаѓа и подготвени сте наскоро да преминете од зборови на дела.

Здравје: Респираторни проблеми.

БИК

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на полето на работа. Можете да очекувате дека поволната ситуација ќе продолжи за вас.

Љубов: Се чувствувате добро покрај саканата личност која ви дава љубов и нежност.

Здравје: Можно е да сте склони кон здебелување.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Обидете се да ги гледате работите од посветла страна. Проблемите што ве мачат на работа не се нерешливи.

Љубов: Важно е да бидете искрени со вашата сакана на љубовниот план и да ги покажете своите чувства.

Loading...

Здравје: Можна е главоболка

РАК

Работа: Максимално сте фокусирани на работата што сега ви е приоритет. Подготвени сте да решите некои важни работи денес.

Љубов: Ви се допаѓа личност која би можело да е поврзана со далечина или патување.

Здравје: Би ви годела медитација

ЛАВ

Работа: Задоволни сте од околностите во кои се наоѓате на ова поле и вашата работа сега работи добро.

Љубов: Не сакате да форсирате нови случувања. Мислите дека треба да ви се случи нова љубов сосема спонтано.

Здравје: Се чувствувате добро

ДЕВИЦА

Работа: Ако сакате да напредувате во бизнисот, би било важно да покажете некои социјални вештини.

Loading...

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која е зафатена, може да имате нови љубовни проблеми и страдања.

Здравје: Чувствителна кожа

ВАГА

Работа: Ве очекува среќа во областа на работата. Можно е да имате нов прилив на финансии.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажува дека не сака сериозна врска, туку само повремени средби.

Здравје: Намалете го внесот на масна храна.

СКОРПИЈА

Работа: Немате проблеми на полето на работата. Денес е генерално мирен и поволен ден за вас.

Љубов: Тешко ви е да признаете што чувствувате кон вашата симпатија, бидејќи околностите на вашето запознавање се комплицирани.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

Loading...

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе добиете добри вести од деловниот партнер. Ве очекува шанса да ја подобрите вашата деловна ситуација.

Љубов: Љубениот ќе ви покаже дека е подготвен максимално да се посвети на вашата врска.

Здравје: Внимавајте на внесот на течности.

ЈАРЕЦ

Работа: Имате многу нови обврски кои ве оптоваруваат, па ќе ви треба помош за некои работи.

Љубов: Можно е да флертувате во деловно опкружување со личност која ве гледа веќе некое време.

Здравје: Можен пад на имунитетот

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е сега да се обидувате да решите некои заостанати проблеми и долгови од вашето минато.

Љубов: Можно е да сте желни за нови настани и флертување. Осаменоста на ова поле воопшто не ве задоволува.

Здравје: Можен е помал пад на енергијата.

РИБИ

Работа: Не сакате да останете на иста работа и ќе направите што можете за да направите разлика.

Љубов: Можно е саканиот да покажал дека е верен и посветен на вас и дека сака нешто посериозно со вас.

Loading...

Здравје: Ќе уживате во физичка активност