Хороскоп за четврток, 24 ноември

Сподели со своите пријатели

ОВЕН

Loading...

Работа: Посветете се на вашите обврски и успешно ќе ги реализирате. Може да очекувате да бидете задоволни од вашата работа.

Љубов: На љубовен план ве очекува посериозна криза. Можни се несогласувања.

Здравје: Намален имунитет.

БИК

Работа: Не ризикувајте премногу на работа денес бидејќи може да имате мала загуба.

Љубов: Старата љубов би можела да се врати во вашиот живот. Можно е да ги обновите чувствата од минатото.

Здравје: Грижете се за вашето срце.

Loading...

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да имате можност да ги покажете сите ваши способности на деловно поле.

Љубов: Ако имате партнер, во таа врска ви се враќаат некои проблеми од минатото, па ви се враќа незадоволството.

Здравје: Проблеми со стомакот.

РАК

Работа: Бидете подготвени максимално да се посветите на работата. Ќе постигнете позитивни резултати.

Љубов: Заљубени сте и подготвени максимално да и се посветите на саканата личност. Вашата врска станува подобра.

Здравје: Можни се проблеми со срцето.

Loading...

ЛАВ

Работа: Можеби ќе можете да направите подобрувања кога станува збор за вашиот бизнис. Ќе бидете многу задоволни.

Љубов: Може да очекувате интересни настани со личноста за која се грижите. Ве очекува убав период.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да ве очекуваат нови настани кои ќе ви овозможат финансиски напредок.

Љубов: Ве очекува многу интересен флерт со личност која ви се допаѓа. Подготвени сте за љубовни промени.

Здравје: Мали проблеми со зглобовите.

Loading...

ВАГА

Работа: Имате многу нови идеи кога е во прашање вашиот бизнис. Ви претстои добар ден за нови одлуки.

Љубов: Може да очекувате да бидете задоволни од новите познанства што ќе ги остварите.

Здравје: Се чувствувате добро во вашата кожа.

СКОРПИЈА

Работа: Можете да се надевате на позитивни околности во текот на денот. Среќата е на ваша страна.

Loading...

Љубов: Ве очекува интересно познанство кое наскоро би можело да ве доведе во сериозна врска.

Здравје: Полни сте со енергија денес!

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе решите некои дилеми кои ве мачат. Деловното поле ви е многу добро претставено.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ќе покаже дека имате големи шанси да ја освоите. Вие сте среќни поради тоа.

Loading...

Здравје: Внимавајте на циркулацијата.

ЈАРЕЦ

Работа: Тоа е поволен период за започнување нов бизнис. Подготвени сте да се посветите на подобра заработка.

Љубов: Ве обзема чувството на љубомора. Можно е да имате поголеми проблеми со саканата личност.

Здравје: Можен е зголемен притисок.

Loading...

ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате добар ден кога е во прашање шансата да добиете нова работа. Среќата е на ваша страна.

Љубов: Ако сте во брак, ќе можете да правите компромиси и да ги решите проблемите со саканата личност.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

РИБИ

Работа: Ви претстои напорен ден за работното поле. Можно е многу работи да ве оптоварат и да бидете нерасположени.

Loading...

Љубов: Доколку сте во љубовна врска, ќе имате многу романтичен ден со саканата личност.

Здравје: Можен е мал пад на имунитетот.