smiling woman taking photo near trees and brown grass during sunrise

Хороскоп за четврток, 2 март

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Работа: Уште еден многу добар и активен ден е пред типичниот Овен да тргне со полна брзина кон зацртаните цели. Имајте доволно разбирање за малку побавните.

Љубов: Имате убава можност да и посветите посебно внимание и разбирање на некоја драга личност и на тој начин да измазнете некои несогласувања од претходниот период.

Здравје: Спијте доволно.

Бик

Работа: Сосема солиден ден пред Биковите, да бидете расположени и со поддршка и соодветно разбирање од блиските соработници навреме да ги реализирате сите поставени обврски.

Љубов: Големи се шансите да очекувате барем едно пријатно изненадување од личност која неодамна сте ја запознале. Бидете поопуштени.

Здравје: Одлично.

Loading...

Близнаци

Работа: Побарајте соработка и помош од доверлива личност од вашето непосредно деловно опкружување што можеби ќе ви треба денес.

Љубов: Доколку сте расположени за флерт и флерт, еве денови за опуштање и уживање. Ќе има повеќе можности.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за среда, 22 март

Рак

Работа: Проверете ги сите детали пред да се впуштите во нови проекти, па ќе се спасите од мака кога станува збор за реализација.

Љубов: Прекрасен ден за дружење со пријателите. Користете го за да се опуштите и да се извините, ќе ве задоволи.

Здравје: Спијте доволно.

Loading...

Лав

Работа: Обидете се навреме да ги завршите сите заостанати обврски, за да не ви приговараат претпоставените. Намалете ја напнатоста.

Љубов: Можно е да ве обземат моменти на страст, но за посериозна приказна со подолго траење почекајте поповолен период.

Здравје: Можна главоболка.

Девица

Работа: Не се жалете за прифаќање нови обврски, погрижете се да ги наведете сите претходни архиви.

Љубов: Приоритет за повеќето Девици во текот на овој ден треба да биде посветеноста на моменталната состојба на нивниот приватен живот и одржување на постоечките партнерства.

Здравје: Многу добро.

Loading...

Вага

Работа: Користете малку од вашите дипломатски вештини кога комуницирате со претпоставените за да избегнете големи недоразбирања.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за среда, 22 март

Љубов: Љубовната сфера денес би можела да биде тотално во втор план, пред се поради товарот на деловните обврски.

Здравје: Чувствителноста на долниот дел на грбот, колковите сепак може да ви предизвикаат некои проблеми.

Скорпија

Работа: Многу комуникации и нови контакти се пред Скорпиите. Може да ви се отворат некои врати кога се во прашање нови договори и деловна соработка. Само напред.

Loading...

Љубов: Можна средба со нова симпатија кон која негувате одредени емоции. Не двоумете се отворено да ги кажете своите намери.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

Стрелец

Работа: На Стрелците им претстои уште еден многу поволен ден за да се издигнат над професионалниот просек со својот максимален ангажман. Само напред.

Љубов: Многу работи ќе зависат од желбите и расположението на другата страна, а вие давате свој придонес и ја израдувате личноста за која се грижите со убав гест.

Loading...

Здравје: Можна чувствителност на колковите и зглобовите.

Јарец

Работа: Не бидете ригидни во ставовите и не бидете тврдоглави пред претпоставените, колку и да сте во право, тоа не мора секогаш да ви биде последно.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за среда, 22 март

Љубов: Не избрзувајте и носете избрзани одлуки во областа на љубовта. Погледнете ја внимателно моменталната ситуација, не би требало да имате причина за поголемо незадоволство.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Loading...

Водолија

Работа: Бидете помотивирани и подготвени да се соочите со професионалните предизвици, ќе имате реална шанса успешно да ги надминете сите пречки и да ги завршите сите поставени цели.

Љубов: Астролошките аспекти најавуваат поинтересни средби и можности за воспоставување контакти со сосема нови луѓе на љубовното поле. Уживајте во пријатно друштво за почеток.

Здравје: Освен физичкиот замор, нема значајни здравствени предупредувања.

Риби

Работа: Еден од поуспешните денови може да биде пред Рибите да ги завршат поставените обврски без поголеми пречки.

Loading...

Љубов: Уживајте во новите познанства, дружете се, излегувајте и бидете насмеани и позитивни.

Здравје: Одлично.

Дали знаете нешто повеќе