Хороскоп за четврток, 2 февруари

Сподели со своите пријатели

Овен

Loading...

Работа: Денеска ќе ги разгледате финансиските прашања и ќе смислите нов инвестициски план. Еден добар деловен потег може да ви донесе успех.

Љубов: Овните кои денес се во врска имаат поддршка од планетите успешно да го надминат стариот проблем.

Здравје: Тахикардија.

Бик

Работа: Неочекувана проблематична ситуација на работа или напорен разговор со претпоставен, ова може да бидат доминантни теми во овој период. Важно е да останете ладни и да направите некои промени во вашиот начин на работа.

Љубов: Вашите импулсивни реакции и зборовите на партнерот кои може да ги доживеете како провокација можат да го одбележат овој ден. За среќа, постојат начини да избегнете непотребна дискусија: поминувајте повеќе време во вашите спортски активности денес и пронајдете соодветен емоционален вентил.

Здравје: Внимавајте на телесната тежина и променете ја исхраната.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за сабота, 1 април

Близнаци

Работа: Ве очекуваат пофалби од претпоставените, а пари ќе има. Мудриот потег ќе се исплати многукратно.

Љубов: Близнаците очекуваат многу сериозен разговор со партнерот за поформален тип на врска. Стабилизација на љубовен план.

Здравје: Настинка.

Рак

Работа: Денеска главна тема ќе бидат парите. Без разлика на пречките, ќе покажете посебна сила и дарба за импровизација и ќе постигнете успешен договор.

Љубов: Стабилизирање на врската со партнерот. Сепак, службеното патување може да направи да се чувствувате осамено.

Здравје: Вознемирен стомак.

Loading...

Лав

Работа: Акцентот е ставен на вашиот инвестициски план. Ќе успеете да постигнете важна деловна цел.

Љубов: Слободните лавови денеска ќе бидат опкружени со внимание и восхит, а можностите за флерт ќе ги има насекаде.

Здравје: Различен притисок.

Девица

Работа: Денес ќе успеете. Завршувањето на работата на голем проект може да биде посебно задоволство за вас.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за сабота, 1 април

Љубов: Недефинираниот однос на партнерот ви предизвикува главоболка. Вистинско време е оваа дилема да се реши преку отворен разговор.

Здравје: Солидно.

Loading...

Вага

Работа: Непредвиден сплет на околности може да ги загрози вашите однапред смислени планови. Заштедете пари на врвни приоритети.

Љубов: Денес ќе ви требаат повеќе прилагодувања и компромисни решенија во однос на партнерот од вообичаено.

Здравје: Главоболка.

Скорпија

Работа: Разговорот со претпоставените може да добие непријатен тон, па можни се вербални конфликти. Обидете се да избегнете дискусија.

Loading...

Љубов: Обидете се да бидете страната која разбира, простува се и е подготвена за компромисни решенија.

Здравје: Намален имунитет.

Стрелец

Работа: Доминантна тема ќе бидат контактите и деловната соработка со странство. Успехот ги чека оние кои тргуваат.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за сабота, 1 април

Љубов: Денес ви треба атмосфера на освојување. Посебно поволен ден за љубовни средби.

Loading...

Здравје: Солидно.

Јарец

Работа: Ѕвездите ви се наклонети, особено денес! Подобрување на финансиската состојба на долг рок.

Љубов: Постои можност партнерот да има реални проблеми. Покажете разбирање за неговото непредвидливо однесување.

Здравје: Солидно.

Loading...

Водолија

Работа: Инстинктот добро ќе ви послужи, затоа слободно одлучувајте за важна работа по ваш избор.

Љубов: Романтика на хоризонтот за слободните Водолија. Некои од вашите нови познанства за миг може да се претворат во нешто повеќе.

Здравје: Нервоза.

Риби

Работа: Денеска можете да добиете одлична понуда или да работите на нов проект. Слушајте ги вашите инстинкти и донесете одлука.

Loading...

Љубов: Не ја пропуштајте можноста на љубовен план. Доколку сте слободни, имате одлична можност да запознаете личност која може да ве фасцинира.

Здравје: Несоница