20.07.2019 08:23

ХИТ: Како да се заштитиш од земјотрес у Грчку? (ФОТО)


Атину гу погоди земјотрес од 5,1 степена, а све тој жители на грчку метрополу ги наврати у не толко далечну 1999 годину к’д проживеле малко посилан земјотрес.

Меѓутим, да се вратимо на тој како да се заштитите од тавку појаву?

loading...

Еве една тетка има креативно решение, можете да ставите шерпу на главу.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments