Харис Берковиќ е новиот победник на шоуто ”Ѕвездите на Гранд”

Сподели со своите пријатели

Во Спортско – рекреативниот центар Борис Трајковски, вчеранавечер пред 12 000 публика се одржа финале на шоуто „Ѕвездите на Гранд“.

Loading...

Босанецот Харис Берковиќ од Градачац ја доби ласкавата титула што на Берковиќ му донесе стан во Белград, и снимено ЦД.

 

1stan.jpg500

Во истата зграда во белградската населба Видиковац, освен Харис Берковиќ, тука живеат и победниците од претходните сезони Амар Гиле Јасарспахиќ и Мирза Селимовиќ.

1stan.jpg500nova

Станот е потполно опремен, а наградениот покрај станот ќе добие и комплетен албум. Останатите финалисти по традиција добиваат песна. Второпласираниот, Семир Јахиќ, покрај композиција, добива и автомобил.

На суперфиналето, свое учество имаа и македонските претставници Ален Хасановиќ и Филип Божиновски.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.