Групата ”Скопски метеж” го издаде новиот албум ”Спектар од бои” (видео)

Сподели со своите пријатели

Излезе новиот албум на групата „Скопски Метеж“ насловен како „Спектар од бои“.

Loading...

Албумот содржи 13 синглови, меѓу кои можат да се сретнат соработки со многубројни музичари и артисти.

Песната која промотивно излезе на Youtube е дел од овие синглови, и е во соработка со Тони Зен и Нино Васков.

За аранжманот на песната се погрижи Глигорије Глигоров (Сук.93) кој е дел од групата „Скопски Метеж“, додека зад продукцискиот дел стои Горан Матески – Гого кој е исто така дел од оваа хип-хоп група.

За музиката се погрижија и момците од групата „Cloud Town“ (Димитрије Марковиќ и Дамјан Ѓорѓиев),
како и Нино Васков.

Aлбумот е веќе издаден во продажба, и можете да се набави во „ЈУГОТОН“ (ГТЦ прв кат) по цена од 200 денари како и во кафулето „Концепт 37“ по цена од 150 денари.

Уживајте во новиот сингл !


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.