13.02.2019 08:00

Граничниот премин Богородица ќе добие табла со новото државно име


Царинската управа на Република Северна Македонија на граничниот премин Богородица кај Гевгелија денеска со почеток во 13:00 часот ќе изврши поставување на табла со новото уставно име на државата Република Северна Македонија.

Таблите ќе бидат поставени и на останатите гранични премини, а покрај на македонски, ќе бидат испишани и на англиски јазик.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments