Голем месечен хороскоп за декември 2019


Овен

Дарги Овни, пред вас е месец во кој ќе успеете да ги постигнете планираните цели многу порано. Транзитниот Јупитер влегува во вашето природно поле на кариера во областа на 2 декември, проследено со награди за вашата напорна работа на ова поле, како и почеток на нова борба која ќе трае малку подолго.

Loading...

Иако можеби ќе доживеете многу напнатост и неизвесност, сепак ќе уживате во новата ситуација, како и забрзаната динамика во секојдневниот живот. Вашата планета е во поволна јамка за вас, така што имате доволно енергија.

На полето на љубовта, ако сте во врска или во брак, ова е месец на хармонија со повремени испади на љубомора од ваша страна и од страна на вашиот партнер. Ќе биде стимулативно за врската.

Слободните припадници на знакот се во дилема затоа што им се допаѓа личност која досега им била само пријател. Далеку е полесно ако станува збор за некој што штотуку го сретнале преку друг пријател. Не чекајте, туку преземете акција, без оглед колку сте ориентирани кон кариерата.

Здравјето е добро, освен веќе долгоприсутниот замор.

Бик

Драги Бикови, голем дел од месец декември ќе биде посветен на вашата кариера и на вашата репутација во општеството. Причината е вашиот владетел, кој до 20 декември е во знак што претставува кариера, во знакот на Јарец. После тоа, се движи во вашето поле за природен статус, така што истиот тренд продолжува до крајот на месецот.

Ова е време кога вашите напори ќе бидат препознаени од вашите претпоставени, што дополнително ќе ве мотивира.

Во областа на љубовта, ситуацијата е малку поинаква. И покрај тоа што Венера ќе биде под знак знак на Јарец, со што ќе го активира вашето сонце, сепак Марс во природното седмо поле носи тензија која многу лесно може да ескалира во отворен конфликт со партнерот, особено во последните десет дена во месецот. Утеха е дека нема да бидете иницијатор на сето ова, така да можете да ја контролирате вашата реакција, и многу брзо спротивната страна ќе открие дека не е во ред.

Loading...

Ако сте слободни, декември е месец кој ве активира социјално, честопати сте надвор од дома и затоа многу Бикови ќе го променат својот емотивен статус.

Повредите се можни.

Близнаци

Драги Близнаци, ако сте биле демотивирани во претходниот период и доста работи не ви оделе од рака, сега е време да го промените тоа. Пред вас има еден месец, особено во првите десет дена, кога ќе можете детално да се посветите на својата работа, додека вашата владејачка планета поминува низ ова природно ваше поле. Подобрување на комуникацијата со соработниците, што ќе придонесе за подобра тимска работа и поголема продуктивност.

Транзитниот Меркур потоа ќе се пресели во вашето седмо поле, што претставува партнерства, па сега е одлично време да разговарате со вашата сакана личност, особено на теми што веќе подолго време чекаат да дојдат на ред. Од друга страна, ако планирате патување во двојка, сега ќе имате можност.

Ако сте слободни, ќе бидете привлечени од две личности, едната постара и другата помлада. Тоа ќе ве забавува, а можна е и краткорочна авантура. Крајот на месецот може да донесе нешто посериозно.

Кога е во прашање здравјето внимавајте на уринарни инфекции.

Рак

Драги Ракови, овој месец, поточно на 2 декември, транзитниот Јупитер влегува во вашето природно поле на јавност, меѓучовечки или партнерски односи. За почеток, ова поминување на Јуптер може да донесе кај многу членови на вашиот знак за прекин на деловните партнерства, но и почеток на некоја нова соработка.

На ова поле, до 20 декември, постои и транзитна Венера во знакот на Јарец, така што генерално сè ќе тече во мир и хармонија.

Loading...

Зафатените членови на вашиот знак се во хармоничен однос со саканата личност, иако сите се зафатени со своите мисли. Последните денови од месецот носат возбуда на страст.

Ако сте слободни, ќе имате можност да бидете во врска, но зависи од вас дали навистина ќе се случи тоа во смисла дека сега се бара да бидете проактивни.

Здравјето е стабилно, но внимавајте на диетата која сега треба да биде полесна.

Лав

Драги Лавови, работата оди на некој вообичаен начин, а веќе сте навикнати овој сегмент да ви одзема многу време, но ништо не е тешко за вас.

Loading...

Сега, Јупитер исто така им се придружува на планетите што живеат во ваше природно поле и носи допир на оптимизам. Покрај тоа, негова задача ќе биде да ви го олесни остварувањето на своите цели, но и да се ослободите од оние оптоварувања.

Финансиите се стабилни.

Ако сте зафатени, првата половина од месецот е резервирана за работа, па љубовта е втора, иако ќе бидете сервилни кон партнерот. Втората половина од месецот е многу подобра бидејќи ќе ги балансирате и смирите стравовите на партнерот.

Слободните членови на вашиот знак не размислуваат за љубовта, но може да бидат изненадени кога некоја посебна личност одеднаш ќе го привлече вашето внимание.

Здравјето е стабилно.

Loading...

Девица

Драги Девици, вие сте отворени за соработка и напуштање на воспоставени обрасци на работното место затоа што разбирате дека промената е неопходна, иако е стресна на почеток, секогаш позитивна со текот на времето. Вие оставате многу зад себе, подготвени да започнете со нови искуства.

Без оглед колку не сте склони кон конфликт, внимавајте да комуницирате со околината до крајот на месецот, бидејќи провокациите се можни од ваша страна, па дури и ненамерни.

Ако сте зафатени, поволниот аспект на планетите во знакот на Јарецот ја додава хармонијата во која сте, но сега имате посериозно гледиште за овој дел од животот.

Ако сте слободни, контактирањето со голем број на луѓе исто така ви овозможува да го промените вашиот емотивен статус. Ќе бидете привлечени од некоја личност со прилично сериозни погледи и може на некој начин да има врска со вашата деловна активност.

Loading...

Чувствителни се органите за репродукција, затоа се препорачува преглед на лекар.

Продолжува на следната страница


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Pages: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *